O nás

Kde jinde mohl vzniknout nápad na založení malé severočeské pražírny než právě nad šálkem kávy?

 

V roce 2017 byla jedna litvínovská kavárna svědkem několika setkání dvou kamarádů, kteří rádi diskutovali, filozofovali a popíjeli právě tento oblíbený nápoj. Když jednou zcela náhodou ochutnali čerstvě praženou kávu, její vůně a chuť jim učarovala. Chtěli se dozvědět víc a začali se zajímat o svět pražíren. Jak objednávali a ochutnávali různé druhy, zjistili, že káva z každé pražírny má svoji specifickou chuť a to podle toho, jak je upražená, tedy jaký má roast. Chtěli ochutnat více roastů kávy z jedné pražírny, aby odhalili další rozdílnosti v chuti, ale zjistili, že více druhů roastu si nikde vybrat nemohou.

 

A tak se zrodil nápad na NorthCoffee – pražírnu, která uspokojí chutě každého zákazníka, ať už preferuje jemnou či silnou kávu. Začátky byly krušné, ale postupně se koncept malé pražírny začal rozrůstat až do své dnešní podoby.

Náš tým

Vždycky to uměl s počítačem, ale později zatoužil tvořit hodnoty a realizovat se v něčem, kde na konci procesu uvidí fyzický produkt. V NorthCoffee to dokonale skloubil. Věnuje se totiž nejen pražení, ale také administrativě, webu a grafickým pracím. Má skvělé nápady a tvoří dokonalá loga.

David

Ten, kdo se nebál jít za svým snem a zkusit něco nového. V NorthCoffee je zodpovědný za pražení, jednání s dodavateli a další manažerské činnosti. Jeho úkolem je přicházet s novými nápady a organizovat ostatní členy týmu. Občas si rád dopřeje pořádného českého turka.​

Jirka

Kávoholik tělem i duší. Kávu rád pije, připravuje i se o ní dozvídá něco nového. V NorthCoffee se stará o pražení a kávový catering. Když zrovna nemyslí na kávu, tak určitě spí, vaří nebo někam přichází pozdě. Věčný optimista, který každého povzbudí a na každý problém najde řešení.

Vlastík

Krotitelka písmenek a divokého světa sociálních sítí. Když nemá v ruce notebook nebo foťák, jako by to ani nebyla ona. V NorthCoffee se věnuje psaní textů, tvorbě fotografií a správě sociálních sítí. Nejdůležitější je pro ni pracovní systém, marketingový plán a další takové divnosti.​

Alča